Specializarea pe care am ales să o urmez este Relații Internaționale și Studii Europene, motiv pentru care Școala Națională de Studii Politice și Administrative a fost o alegere adecvată.
Israel’s Foreign Policy – An Introductory Survey
După ce am pierdut toate evenimentele din cadrul Săptămânii Cetățeniei Europene, precum și alte conferințe pe domeniu, m-am decis să mă înscriu la cursul „Israel’s Foreign Policy – An Introductory Survey”, organizat de Centrul de Studii Israeliene din SNSPA. Cursul va fi susținut de Raphael Vago, Senior Lecturer la Universitatea din Tel-Aviv în următoarele două săptămâni.
De ce m-am înscris la acest curs? Răspunsul este simplu. Doresc să descopăr caracteristicile principale ale politicii externe a Israelului pe plan local, regional și global. În al doilea rând, consider că îmi pot clarifica anumite aspecte referitoare la relațiile Israelului cu diferiți actori importanți.
*sursă cover © Noamfein | Dreamstime.com

One Reply to “Israel’s Foreign Policy – An Introductory Survey”
Comments are closed.