Romania in Europa League

Sa incepem cu …….inceputul ( scuzati pleonasmul):

1. Vaslui – AEK 2-1 ( Cred ca a fost echipa romaneasca care a facut cel mai mult bine Romaniei, avand un adversar de Şampions Lig, care vinde jucatori la Liverpool si care il cumpara de la Pandurii TG. Jiu  pe Ilie Iordache. Casluiul a dovedit ca este o echipa de luat in serios, care are un jucator de mare valoare <cel putin dupa cateva meciuri> , Wesley Lopez)

2.FK Sarajevo – CFR 1907 Cluj 1-1 ( Un meci dominat de la cap la coada de CFR Cluj, ar putea spune unii, dar eu nu. CFR a avut o posesie mai buna, dar ocazii mai clare de gol a avut echipa bosniaca. Chiar si asa CFR si-a pastrat samsele la calificare in Liga Europa)

3. Dinamo- Slovan Liberec 2-0; 3-0 ( Nici nu stiu ce scor sa trec. Iar echipa din Stefan ce Mare s-a facut de ras cu niste necunoscuti mai cunoscuti ca NEC Nijmegen, IF Elfsborg si altii. Golurile primite in primele minute si in min. 84 au facut fanii dinamovisti sa strice Romania. Au rupt, au spart, au navalit, au reusit sa intrerupa un meci crucial in min. 87. )

4. Steaua-Saint Patrick’s Atheltic 3-0 ( Un meci de 0-0 pana in minutul 50, cu un Banel Nicolita MVP al meciului -gol si autogol, un Stancu X2, un gazon jalnic, ratari jalnice si arbitraj favorabil echipei bucurestene. )